Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

W dniu 15 marca 2018 roku nasza uczennica Malwina Obarska z klasy 4 gt wzięła udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez  Politechnikę Warszawską Wydział Inżynierii Produkcji Instytut Mechaniki i Poligrafii.

W finale uczestniczyło 46 uczniów z 13 szkół, którzy wcześniej zostali wyłonieni spośród 600 uczniów z całej Polski. W etapie szkolnym Malwina uzyskała status finalisty co przy ogromnej liczbie uczestników w pierwszym etapie jest dużym osiągnięciem.

Przed rozpoczęciem finału uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji przedstawicieli firm tj. Heidelberg, 3m, H&B, którzy przedstawili swoją wizję przyszłości druku w odniesieniu do pojawiających się nowych możliwości jakie stwarza rozwój technologiczny i infrastrukturalny.

Dopingować koleżance w zmaganiach, a także zapoznać się z atmosferą finałów ogólnopolskiego konkursu pojechali uczniowie klas graficznych: Karaś Jakub (najwierniejszy fan) 4 gt, Julia Suchecka z 1 gt (dobry duszek całej wyprawy) oraz Oliwia Żurawska z 2 gt wraz z opiekunem Radosławem Wątorski.

W przerwie technicznej przewidzianej na sprawdzenie wyników konkursu uczniowie zwiedzili wystawę czasową w Muzeum Warszawy, która aktualnie przedstawia stołeczne miasto w czasach drugiej wojny światowej.

W dobrych humorach cała ekipa wrócił do Pionek z solennym postanowieniem, iż za rok następni uczniowie równie godnie będą reprezentować barwy Czerwonego.

Finalistce Malwinie Obarskiej jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dobrych wyników tym razem na maturze, która zbliża się wielkimi krokami.