Kolorystyka etykiet

15 marca 2018 roku uczniowie klas technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik poligrafii i grafiki komputerowej wzięli udział w ciekawej lekcji prowadzonej przez pana Krzysztofa Kleszcza przedstawiciela drukarni KDS w Sulejówku , z którą szkoła nawiązała partnerską współpracę.

Tematem lekcji były podstawowe zagadnienia związane z projektem i kolorystyką w odzwierciedleniu do produkcji etykiet.

Podczas lekcji uczniowie poznali podstawowe funkcje związane z projektowaniem i kolorystyką. Ponadto weryfikowali swoją wiedzę dotyczącą produkcji etykiet w druku fleksograficznym i cyfrowym. Praktycznie potrafili ocenić i odróżnić etykietę wyprodukowaną z CMYK’a a etykietę wyprodukowaną z zastosowaniem PANTONów. Dodatkowo dowiedzieli się jaka jest rola kolorysty w procesie druku i ile trwa dobranie odpowiedniego koloru do produkcji na podstawie próbki klienta.