Lekcje z Temidą

Kolejny raz w CKZIU w Pionkach odbywamy lekcje z cyklu spotkań w ramach „Lekcje z Temidą”.

Jest to ogólnopolski program przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowany do młodzieży, pod Patronatem  Ministra Sprawiedliwości oraz Fundacji Altum.

Młodzież naszej szkoły przeszkoliła Pani adwokat Olga Nowak-Dziwina przybliżając tematykę rodzajów zawodów prawniczych, zasady umieszczania i czytania klauzul prawnych wpisywanych w umowach czy możliwości i zasady usprawiedliwiania swojej nieobecności na rozprawie sądowej.

Uczniowie poznali system korzystania z nieodpłatnej porady prawnej oraz rodzaje pomocy w ramach instytucji Rzecznika Praw Pacjenta, Konsumenta, Praw Pasażera czy Rzecznika Finansowego.