Dzień Bezpiecznego Internetu

17 stycznia 2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Uczestniczyli w nim  uczniowie klas pierwszych. Spotkanie poprowadzili młodszy aspirant Karolina Krawczyk – Wydział Prewencji Komendy Miejskiej w Radomiu i aspirant sztabowy Marek Duliasz – Komisariat Policji w Pionkach.

Głównym tematem była kwestia bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo, zasady korzystania z Internetu, cyberprzemoc, szkodliwe treści, stalking. Młodzież otrzymała również informację kiedy wchodzimy w konflikt z prawem poprzez nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu, jakimi karami zagrożone są przestępstwa internetowe i gdzie należy je zgłaszać.

Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.