Sprawozdanie z projektu realizowanego w ramach: Priorytetu 3

Sprawozdanie z projektu realizowanego w ramach: Priorytetu 3 (Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach

Wartość projektu: 15 017,75 zł

Dotacja: 12 000 zł

Wkład własny: 3 017,75 zł

Liczba zakupionych książek: 331, w tym lektur: 126

Łączna wartość zakupionych książek: 8 517,75 zł

Dobór książek konsultowano z: uczniami, nauczycielami, Radą Rodziców.

W ramach projektu wyremontowano wypożyczalnię (jedno z pomieszczeń bibliotecznych). Zakupiono: biurka, stoliki, krzesła oraz regały pozwalające w odpowiedni sposób prezentować nowości.

Łączna wartość w/w wyposażenia: 6000 zł.

Przeprowadzono konkursy związane z książką i literaturą, w których uczniowie otrzymali nagrody w postaci książek o łącznej wartości 600 zł. Ponadto przeprowadzono lekcje biblioteczne promujące czytelnictwo oraz zakupione nowości. Wśród zakupionych książek znajdują się pozycje przeznaczone m.in. dla uczniów niedowidzących.

Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki, a w szczególności do wypożyczania zakupionych nowości.