„Europejskie praktyki uczniów Czerwonego krokiem do kariery” – podsumowanie projektu

W dniach 14.11-04.12.2021 r. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach przebywali w Sevillii – stolicy Andaluzji na praktykach zawodowych. Wyjazd zorganizowany był w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus, który nie tylko wspiera wymianę międzynarodową, ale przede wszystkim wspomaga uczniów w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji zawodowych.

Każdy taki wyjazd na tak prestiżowe praktyki należy podsumować. Zamknięcie i oficjalne zakończenie odbyło się w piątek 14 stycznia 2022 roku. Na podsumowaniu obecni byli dyrekcja i nauczyciele, młodzież klas drugich oraz kolejna grupa praktykantów, która właśnie wczoraj wyjechała na praktyki do Hiszpanii. Młodzież podzieliła się swoimi refleksjami związanymi z miejscami praktyk, opowiedziała o nowych doświadczeniach oraz przedstawiła wybrane tradycje i zwyczaje hiszpańskie. Goście obejrzeli film z pobytu oraz prezentację dotyczącą zabytków Sewilli, Kordoby i Kadyksu. Były hiszpańskie piosenki i degustacja dań.