XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

W czwartek (09.12.2021) w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje rejonowego XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Festiwal jest skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu całej Polski oraz Polonii a jego celem jest popularyzowanie tradycyjnego wykonywania kolęd i pastorałek. Do eliminacji przystąpiło kilkudziesięciu uczestników. Rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach solista/duet oraz zespół.

Nominacje do finału Festiwalu, który odbędzie się 29 grudnia w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu otrzymało 3 wykonawców w kategori młodzież starsza. W tym nasi uczniowie: Amelia Sąpór oraz Kacper Hyży śpiewając piękne kolędy przy akompaniamencie Nikodema Woźniaka. Wielkie gratulacje. Trzymamy kciuki.