SZKOLENIA ZAWODOWE UCZNIÓW W RAMACH PROJEKTU ,,ZINTEGROWANY ROZWÓJ SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO”

W dniach 13-16. XII. 2021r  w naszej szkole  odbyły się kursy w ramach projektu ,,Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego”  realizowanego przez Samorząd  Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Dla 12 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przeprowadzone zostały pod kierunkiem trenera Pana Jacka Sokołowskiego kursy: Akademia barmańska i Usługi kelnerskie.

Uczniowie podczas kursu Akademia barmańska zdobyli wiedzę i umiejętności w zakresie zasad organizacji i wyposażenia barów, technologii i towaroznawstwa napojów bezalkoholowych

i alkoholowych oraz doboru ingrediencji.

Warsztaty praktyczne pozwoliły zdobyć umiejętności przyrządzania, dekorowania oraz serwowania drinków różnego typu.

Na kursie Usługi Kelnerskie uczniowie uczyli się o przygotowaniu sali konsumenckiej, obsługiwaniu gości z wykorzystaniem różnych technik oraz serwowaniu potraw i napojów

w zakładach gastronomicznych i na przyjęciach okolicznościowych.

W zakresie kompetencji społecznych poznali nowoczesne standardy pracy w zawodzie kelnera

i barmana.

Po zakończonym szkoleniu odbył się certyfikowany egzamin zewnętrzny VCC Select Competences. Uczniowie otrzymali zaświadczenia nadające im nowe kwalifikacje.