PODSUMOWANIE PROJEKTU PRAKTYK ZAGRANICZNYCH ERASMUS + w CKZiU

W dniu 20 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ERASMUS +.

W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie.

Praktykanci uczący się w zawodach logistyk, mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz grafiki i poligrafii cyfrowej przedstawili przebieg trzytygodniowych praktyk odbytych w miesiącu maju  w Hiszpanii w Maladze.

Społeczność szkolna obejrzała przygotowany film obrazujący praktyki u pracodawców,  spędzanie wolnego czasu oraz zwiedzanie najważniejszych zabytków Malagi.

Udział w Projekcie pod nazwą ,,EUROPEJSKIE PRAKTYKI UCZNIÓW CZERWONEGO KROKIEM DO KARIERY” był doświadczeniem zawodowym. Praktykanci mieli możliwość zapoznania się z nowymi, nowoczesnymi technologiami w branżach zawodowych.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło zdobyć umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim.

Wszyscy po zdanym egzaminie uzyskali certyfikat  znajomości tego języka.

Dzięki mobilności rozwinęły się umiejętności  z zakresu rozwijania kompetencji personalnych i społecznych na rynku pracy.

Po części oficjalnej uczestnicy próbowali potraw kuchni hiszpańskiej, która bazuje na dużej ilości warzyw i owoców śródziemnomorskich.

Projekt Erasmus + wpłynął w dużym stopniu na podwyższenie jakości działań dydaktyczno- wychowawczych szkoły i dalszą ścieżkę kształcenia zawodowego.