15 Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Już po raz piętnasty dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. W tym roku uczciliśmy również 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida, 120. rocznicę urodzin kar. Stefana Wyszyńskiego, 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, 100. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza oraz Konstytucję 3 maja – patronów 2021 roku ustanowionych przez Sejm. Uczestnicy zaprezentowali bogaty i ciekawy repertuar zarówno w kategorii pieśni, jak i poezji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kategoria plastyczna: uczniowie zilustrowali tematykę patriotyzmu z wykorzystaniem różnych technik.

Występy oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły p. Magdalena Wiśniewska, p. Dorota Jończyk, p. Mariusz Wrochna i Wiktoria Uzdowska – przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Przed wręczeniem nagród przewodnicząca jury podkreśliła wysoki poziom wykonań, trafność doboru utworów, odkrywcze interpretacje oraz duże zaangażowanie emocjonalne w prezentację.

Laureatami tegorocznego konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

Pieśń patriotyczna

I miejsce – Amelia Hołuj, klasa 3 mżT

I miejsce – Kacper Hyży, klasa 4 gT

II miejsce – Amelia Sąpór, klasa 2 lżTp, Maria van der Donk, klasa 3 htT

III miejsce – Michał Rębiś, klasa 3 mżT,

Poezja patriotyczna

I miejsce – Zuzanna Wasiak, klasa 3 htT

II miejsce – Krzysztof Monkosa, klasa 3 mżT

III miejsce – Wiktoria Brodowska, klasa 3 mżT

III miejsce – Amelia Kozłowska, klasa 2 mtTp,

Praca plastyczna

I miejsce – Agnieszka Chęcińska, klasa 3 gTp

II miejsce – Joanna Mąkosa, klasa 2 mtTp

II miejsce – Marta Cieślik, klasa 3 ltTp

III miejsce – Julia Strzelczyk, klasa 3 htT

Wyróżnienie: Ernest Tarwacki, klasa 1 gTp

Wyróżnienie: Oliwier Szcześniak, klasa 1 gTp.

Nagrodzonym gratulujemy! A wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne przeżycia estetyczne.

Zdjęcia : Szymon Nercz