Filmowe Drogowskazy

W dniu 11 grudnia 2019 roku młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach działań  profilaktyczno-społecznych uczestniczyła w seansie filmowym i prelekcji  z cyklu Filmowe Drogowskazy realizowanego w  KinoSzkoła Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej, Edycja IX, rok szkolny 2019/20.

Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, a tematem  był „ Wpływ jednostki na grupę i przemoc rówieśnicza”. Celem spotkania był wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród młodzieży poprzez kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi dziełami polskiej i światowej sztuki filmowej. Wsparcie w kształtowaniu postaw empatycznych wśród młodzieży, pozytywnych relacji międzyludzkich i rozumieniu problemów współczesnego świata.

Prelekcję poprowadził  edukator  Jarosław Basaj,  który poruszył temat trudny, jakim był wpływ jednostki na grupę i grupy na jednostkę. Młodzież obejrzała film „ Mam dość!” holenderskiej reżyserki  Tessy Schram. Podczas projekcji młodzież  miała  możliwośc utożsamienia się z bohaterami filmów , dokonania autorefleksji  i zrozumienia otaczających nas procesów społecznych, a także pogłębienia swojej empatii.

W spotkaniu wzięło udział 153 uczniów naszej szkoły, z czterech klas szkoły branżowej( 1aBp, 1kmB, 1fśB, 2kśmB) oraz czterech klas technikalnych( 1lT, 1htT, 1mżT, 1ltTp) wraz z nauczycielami. Spotkanie było dużym wsparciem dla nauczycieli w realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych prowadzonych w szkole.