Spotkanie polsko – greckie !

W dniu 26 listopada 2019, naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów z liceum technicznego w Grecji. Wizyta była zaaranżowana przez p. Natalię Różańską oraz p. dyrektor Magdalenę Wiśniewską.

20 uczniów z Grecji przebywa już drugi tydzień w Polsce. Przyjechali do naszego kraju w ramach programu Erasmus Plus. Celem tej wizyty było badanie źródeł energii odnawialnej, odwiedzanie polskich uniwersytetów oraz firm działających w branży mechanicznej.

W miniony wtorek, uczniowie greccy odwiedzili także mury naszej szkoły. Na początku przedstawiliśmy im wcześniej przygotowaną prezentację o naszym kraju, a następnie dowiedzieliśmy się bardzo dużo o kraju skąd pochodzą. Po krótkim zapoznaniu się, pokazaliśmy im naszą szkołę.

Uczniowie nasi i greccy bardzo się polubili. Zwieńczeniem wizyty w Polsce była pożegnalna kolacja, na którą zaproszono 10 uczniów z klasy 2hlt wraz z nauczycielem, M. Kustra. Podczas tego wydarzenia, projekt został podsumowany, a certyfikaty rozdane. Po oficjalnej części spotkania, mieliśmy okazję zapoznać się jeszcze bardziej i pomóc Grekom lepić pierożki. Oni , z kolei, odwdzięczyli się ucząc nas zorby i innych greckich tańców.

Była to wizyta pełna wrażeń i pozytywnych emocji, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *