Spotkanie polsko – greckie !

W dniu 26 listopada 2019, naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów z liceum technicznego w Grecji. Wizyta była zaaranżowana przez p. Natalię Różańską oraz p. dyrektor Magdalenę Wiśniewską.

20 uczniów z Grecji przebywa już drugi tydzień w Polsce. Przyjechali do naszego kraju w ramach programu Erasmus Plus. Celem tej wizyty było badanie źródeł energii odnawialnej, odwiedzanie polskich uniwersytetów oraz firm działających w branży mechanicznej.

W miniony wtorek, uczniowie greccy odwiedzili także mury naszej szkoły. Na początku przedstawiliśmy im wcześniej przygotowaną prezentację o naszym kraju, a następnie dowiedzieliśmy się bardzo dużo o kraju skąd pochodzą. Po krótkim zapoznaniu się, pokazaliśmy im naszą szkołę.

Uczniowie nasi i greccy bardzo się polubili. Zwieńczeniem wizyty w Polsce była pożegnalna kolacja, na którą zaproszono 10 uczniów z klasy 2hlt wraz z nauczycielem, M. Kustra. Podczas tego wydarzenia, projekt został podsumowany, a certyfikaty rozdane. Po oficjalnej części spotkania, mieliśmy okazję zapoznać się jeszcze bardziej i pomóc Grekom lepić pierożki. Oni , z kolei, odwdzięczyli się ucząc nas zorby i innych greckich tańców.

Była to wizyta pełna wrażeń i pozytywnych emocji, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.