SUKCES W KONKURSIE PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ!

W środę 6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się VI  Powiatowy konkurs Recytacji i Pieśni – 11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży. W  konkursie uczestniczyło blisko 100 uczniów ze szkół różnego typu, w tym 2 uczennice z naszej szkoły. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach reprezentowały: Zuzanna Wasiak z klasy 1htT oraz Weronika Wieczorek z 3 llT.  

Obie reprezentantki ,,Czerwonego” wystąpiły w kategorii poezja patriotyczna. Zuzanna Wasiak zaprezentowała utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Deszcze, zaś Weronika Wieczorek wyrecytowała Listopad 1918 Kazimierza Wierzyńskiego oraz Chłopca mego mi zabrali Adama Asnyka.

Uczennice  naszej szkoły  odniosły ogromny sukces, zdobywając najwyższe laury: Weronika Wieczorek – Nagrodę Główną, a Zuzanna Wasiak – Nagrodę. Jury konkursowe podkreśliło wysoką kulturę słowa, trafność doboru tekstów oraz wyjątkowe wrażenia artystyczne, których dostarczyły wykonania konkursowe.

Ogromne gratulacje dla naszych recytatorek oraz ich instruktora!

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.