Wycieczka klasy 4gmT

Oświęcim-Ojców-Pieskowa Skała – to tylko niektóre punkty programu wycieczki, w której wzięli udział uczniowie klasy 4gmT wraz z opiekunami: wychowawczynią Dorotą Jończyk oraz panią Anną Okulską. Wyjazd miał miejsce w dniach 22-23.09.2016, a jego trasa wiodła przez miejsca szczególne na mapie Polski.

Już na początku wycieczki, trochę niespodziewanie, udało się młodzieży zwiedzić Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, ze szczególną ekspozycją zabytkowych zegarów, wśród których znajdują się min. klepsydry, zegary ogniowe, słoneczne oraz mechaniczne. Najmocniejszym punktem programu wycieczki okazała się wizyta w Muzeum Auschwitz. W skupieniu i uwadze uczniowie oglądali najważniejsze obiekty w muzeum min: słynną Bramę Arbeit Macht Frei, Ścianę Straceń, poszczególne bloki obozowe, szpital, krematoria.

Szczególnie silne emocje wzbudziła też wystawa multimedialna, przedstawiająca życie codzienne przed wojną, przyczyny powstania zbrodniczej ideologii oraz zawierająca wstrząsające zeznania świadków ludobójstwa. Ogrom hitlerowskiej zbrodni dobitnie uświadomiła młodzieży wizyta w drugiej części obozu – Birkenau.

Blisko czterogodzinna trasa skłoniła wszystkich do zadumy i refleksji. Zupełnie inny charakter miała wizyta na Zamku w Pieskowej Skale. Odrestaurowany zamek, ogrody i park dostarczyły wszystkim przyjemnych przeżyć estetycznych. Oczywiście, obowiązkowy punkt programu – zdjęcie przy Maczudze Herkulesa – też został zaliczony. Urokliwe krajobrazy Ojcowa na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

– Mimo wielu przygód, które stały się naszym udziałem, wszystkim życzymy równie udanych wyjazdów– podsumowują wycieczkę uczniowie 4gmT.

[supsystic-gallery id=’10’]

Posted in Wycieczki and tagged , , , , .