Czerwone Szkołą przyjazną Honorowemu Krwiodawstwu

22 listopada w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu odbyło się spotkanie koordynatorów akcji poboru krwi w szkołach ponadgimnazjalnch Radomia i regionu radomskiego.

W trakcie spotkania ogłoszono wyniki VII edycji konkursu przeprowadzonego pod hasłem „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” . W konkursie wzięło udział 23 szkoły z Radomia oraz 26 szkół z regionu radomskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały pamiątkowe statuetki i nagrody dla szkół, które przekazały największą ilość bezcennego leku – krwi.

Wśród nagrodzonych, nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnym 5 miejscu.

To sukces wszystkich honorowych dawców krwi, uczniów naszej szkoły.

Serdecznie Wam dziękujemy za okazaną bezinteresowność i chęć niesienia pomocy ludziom chorym.

Krew jest lekiem, pozyskiwanym dzięki ofiarności krwiodawców, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

Posted in Aktualności and tagged .