Dzień młodego logistyka i transportowca

23 marca logistycy uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Spedycji i Logistyki. Była to kolejna wycieczka programowa na której uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z ofertą producentów, dystrybutorów i importerów: aut ciężarowych, naczep i przyczep, części zamiennych, wyposażenia, akcesoriów, opon, smarów, płynów eksploatacyjnych, systemów telemetrycznych, sieci serwisów, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu, operatorzy giełd ładunków, przewoźników drogowych, dostawców usług prawnych, brokerskich i ubezpieczeniowych, a także centrów logistycznych i dystrybucyjnych oraz powierzchni magazynowych.

Podczas MT TSL swoją ofertę zaprezentowali wystawcy nie tylko z Polski, ale również z Chin, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Uczestnicy targów mogli również zapoznać się z ofertami pracy i praktyk zawodowych oferowanych w branży TSL, a także wziąć udział w prelekcjach organizowanych między innymi przez Politechnikę Warszawską czy Wojskową Akademię Techniczną.

Podczas tegorocznych targów branżowych z uczniami spotkała się także Pani Minister edukacji Anna Zalewska, która miała przesłanie dla młodych logistyków i transportowców. Pani Minister mówiła między innymi: “Gdybym chciała powiedzieć rzecz najważniejszą, to powinnam zacząć od tego, że jesteście bezwzględnie potrzebni rynkowi.

Na dzisiaj 60-70 tys. logistyków, transportowców jest potrzebnych na polskim rynku. To rynek pracowników. Pracodawcy nauczyli się już o pracowników dbać, potrzebują tak wykwalifikowanych ludzi, jakimi wy za moment będziecie, to wy jesteście naszą przyszłością”.

Pełni wrażeń wróciliśmy w mury CKZiU z przesłaniem, że LOGISTYK TO ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ!