Czerwone odwołuje zimę!!!

Od sześciu lat w naszej szkole odbywa się Wiosenny Turniej Klas o nagrodę ufundowaną przez dyrektora CKZiU, czyli o wycieczkę dla wygranych. Emocje rosły w miarę zbliżania się 21 marca. Każdy chciał zwyciężyć i dlatego trzeba było mądrze wybrać konkurencje. Zażarte dyskusje trwały do ostatniej chwili. Od trafnej oceny własnych możliwości zależał sukces całej klasy.

Uczniowie wybierali spośród dziesięciu konkurencji. Wśród nich były m.in.  zawody wspinaczkowe na ściance, rzut do kosza, tor przeszkód, podest prawdy, skok przez linę…, dyscypliny artystyczne – „Mam talent”, konkurs na stroik lub pisankę, wielu wybrało „łamanie głowy” –  konkurs wiedzy ogólnej, kalambury, scrabble, domino, gry planszowe i plenerowe. Wysoko punktowaną konkurencją była frekwencja w klasach. To motywowało młodzież do obecności i wspólnej zabawy. Bawili się również nauczyciele, którzy rozegrali w tym dniu mecz koszykówki, a ich rywalami była drużyna uczniów. Uczniowie wzięli odwet za porażkę w poprzednim roku i wygrali z nauczycielami po zaciętej walce (w przenośni, ale i dosłownie;) ) 28-20.

Nie zapomnieliśmy również o ważnym przesłaniu, założyliśmy kolorowe skarpetki. Koniecznie nie do pary!  Stały się one symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego osób z Zespołem Downa.  Daliśmy z siebie tyle dobrej energii, ile tylko mogliśmy:)

Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy IV lmT, którym kibicował ich wychowawca pan Emil Iskra. Maturzyści muszą przemyśleć termin wycieczki, bo przed nimi ważne majowe egzaminy.

Rewanż w następnej edycji turnieju w 2019 roku wyłoni nowych zwycięzców.

Tabela wyników.

4 lmt170