XI Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wierne tradycji, co roku aktywnie promuje treści patriotyczne i różnorodne formy poznawania przez młodzież dziejów własnego narodu.

W dniu 10 listopada br. w naszej szkole z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się, tradycyjnie już,

XI Szkolny Konkurs Poezji  i Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny konkurs był  również okazją do uczczenia Obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, ogłoszonego w 200.  rocznicę śmierci bohatera narodowego, dlatego hasłem  spotkania uczyniono słowa Kościuszki:  „ …Odważyć się być wolnym… ”

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Sylwia Śmietanka, Pani prof. Zofia Rinas, Anna Barańska – reprezentująca Samorząd Szkolny

Po wysłuchaniu występów blisko 60 wykonawców jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

Kategoria poezja:

I miejsce      – Klaudia Świątek z 2hT – utwór ,,Contra spem spero” M. Konopnicka;

II miejsce    – Weronika Wieczorek z 1 lT – utwór „11 listopada” J. Lechoń;

III miejsce   – Monika Kamińska z 1 lT – utwór „Grób polskiego żołnierza” K. Iłłakowiczówna

Kategoria pieśń:

I miejsce      –  Iga Fliszkiewicz z 1 lT– utwór ,,Orzeł Biały”;

–  Zespół klasy 4 hT – utwór ,,Dziewczyna z granatem”

II miejsce    –  Zespół Just Five z klasy 3gT – utwór ,,Miasto”;

–  Hubert Woźniak z 1 lT – ,,Bogurodzica”

III miejsce    –  Zespół Wspaniała Czwórka z klasy 3mżT

Kategoria praca plastyczna:

I miejsce      – Wiktoria Chmielewska z 3 gt;

II miejsce    – Aleksandra Mirowska z 2 ht;

III miejsce   – Weronika Hajduła z 2 hT

Obie uroczystości poprowadzili uczniowie z klas 3 hT: Kacper Strzelecki  i Gabrysia Gogacz.

Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom artystyczny prezentowany przez uczestników. Gratulujemy wykonawcom, opiekunom i organizatorom konkursu!