Program „Świadomi Patrioci” w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach

W poniedziałek 23 października 2017 r. w CKZiU przeprowadzony został program „Świadomi Patrioci”, którego sponsorem jest Grupa Energa.

Projekt edukacyjny propaguje wiedzę i utrwala pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Adresowany jest do szerokich rzesz społeczeństwa a w szczególności kibiców, harcerzy, a także młodzieży szkolnej.

Autorzy projektu chcą opowiedzieć nie tylko o historii żołnierzy podziemia antykomunistycznego w Polsce, ale też o wartościach, które wyznawali i którym byli wierni, o ich postawach i świadomym wyborze, aby trwać w walce o wolną Polskę „aż po ofiarę życia”.

Na program składa się koncert Andrzeja Kołakowskiego pt. „Oskarżeni o wierność” i wykład Anny Kołakowskiej.

W koncercie wzięli udział uczniowie  klas 2 żt, 2lmt, 3ht oraz 3mżt. Dla młodych ludzi była to doskonała lekcja historii najnowszej, podczas której poznali tragiczne losy polskich bohaterów.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie 4 klas Technikum odebrali przesłanie wsłuchując się w pieśni prezentowane przez barda Andrzeja Kołakowskiego.

play-sharp-fill