3…2…1… SITA NA START!!!!!!

Od początku października, nasza szkoła cieszy się nowym nabytkiem. Jest to małe laboratorium językowe usytuowane w jednej części czytelni. Nowe wygodne fotele, wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz technologia  SITA tworzą wyjątkowy nastrój tego miejsca.

Przygotowania do otwarcia sali przyciągały uwagę wielu uczniów. Początek zajęć, natomiast, to wypełnione sale oraz wielu chętnych do spróbowania tej metody nauki języków obcych.

Czym zatem jest SITA?

SITA to metoda polegająca na nauce w stanie relaksu. Stan ten osiągamy przy pomocy nagrania lub też za pomocą biofeedback’u oddechowego.

Zaczęliśmy zatem od nauki relaksu. Wbrew pozorom, osiągnięcie tego stanu nie jest takie proste. Musimy odizolować się od świata zewnętrznego, naszych emocji, wyciszyć i skupić na swoim oddechu i głosie lektora lub lektorki. Tu wybory są mocno spersonalizowane – niektórych głos żeński śmieszy, a innych męski drażni. Prowadzący zajęcia zbierają takie informacje i czuwają nad tym, aby technologia nie zawiodła.

Sama nauka języka składa się z czterech faz: inicjacji (zapoznanie z lekcją), zapamiętywania (nauka w stanie relaksu), aktywizacji (mówienia i używania struktur z lekcji) oraz powtórzenia (ponowne wysłuchanie nagrania w stanie relaksu).

Jesteśmy po pierwszych zajęciach. Mile zaskoczyliśmy się Waszymi opiniami. Wiemy, że dużo czytaliście o tej metodzie i o jej skuteczności. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestniczy zdołają przełamać barierę językową przed mówieniem i poszerzą swój zakres słownictwa. Sama tematyka dialogów nawiązuje do komunikacji w życiu codziennym. Zakres taki obowiązuje także na maturze ustnej z języka obcego.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zapisać się na zajęcia i korzystać za darmo z dobrodziejstw SITA. ZAPRASZAMY!!!

Zajęcia odbywają się w klasie 1gt i 1lt z języka angielskiego , w wybranych klasach II z języka niemieckiego. Ponadto we wtorek od 15 do 17 prowadzone są zajęcia z języka angielskiego dla chętnych uczniów z całej szkoły, a w piątki od 11.20 do 12.15 z języka niemieckiego.

Ponadto, na zajęciach wychowania fizycznego, relaksu uczą pani Iwona Sekuła i pan Mateusz Bieniek.

POWODZENIA!