Wiosenny Turniej Klas rozstrzygnięty … The Winner is…!

Na wiosnę czekamy zawsze z utęsknieniem, a w naszej szkole na 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny, czeka się ze szczególnymi emocjami.

W tym roku rywalizacja między klasami była zażarta, bo nagroda wyjątkowo cenna. Pani dyrektor, Magdalena Wiśniewska, ufundowała dla zwycięzców jednodniową wycieczkę, więc każdy chciał wygrać. Konkurencji, spośród których można było wybrać dziesięć, było wiele. Dyskusje w klasach trwały jednak do ostatniej chwili, bo przecież w kalkulacjach należało uwzględnić największe prawdopodobieństwo zdobycia maksymalnej ilości punktów. Niektórzy nastawili się na sukcesy w konkurencjach sportowych (zawody wspinaczkowe na ściance, rzut do kosza, tor przeszkód, skok przez linę, podest prawdy…), inni wybrali  dyscypliny artystyczne (konkurs na stroik lub pisankę), a wielu wybrało „łamanie głowy” (konkurs wiedzy ogólnej, kalambury, scrabble, domino, gry planszowe i plenerowe…).

Obowiązkową kategorią, w dodatku wysoko punktowaną, była frekwencja w klasie i dlatego  w tradycyjnym Dniu Wagarowicza w „Czerwonym” było głośno i wesoło, bo nasza szkoła jest także miejscem, do którego przychodzi się chętnie nie tylko na lekcje. Emocje towarzyszyły wszystkim do samego finału. I uczniowie, i wychowawcy liczyli skrupulatnie każdy punkt, a dane o punktacji umieszczane były na stronie szkoły.

Ostatecznie zwyciężyła klasa III lmT, która z wychowawcą p. Emilem Iskrą pojedzie na wymarzoną wycieczkę. Ci, którym w tym roku nie udało się wygrać, zapowiadają rewanż w następnej edycji turnieju. Było świetnie, a propozycje nowych konkurencji już wpływają do organizatorów.

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.