Triumf naszego ucznia w Iłży! I miejsce w Turnieju szachowym.

21 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Iłży odbyła się III  edycja Turnieju Gier Logicznych, Strategicznych i Komputerowych pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Iłża,  Wyższej Szkoły Handlowej w  Radomiu oraz ZGM „Zębiec”.

W Turnieju wzięli udział uczniowie: LO im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, CKZiU im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pionkach, ZSP im. J. Śniadeckiego w Pionkach, LO im. Mikołaja Kopernika w Iłży, CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach, PGG nr 1 w Skaryszewie, PGG im Armii Krajowej w Iłży, PGG  w Rzeczniowie i ZSP im. Stanisława Staszica w Iłży. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: Sudoku, Szachy i Counter – Strike: Global Offensive.

W rozgrywkach szachowych wzięło udział 24 uczniów. W czasie trwania Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników i  ogromne zainteresowanie wśród kibiców.  Zawody przeprowadziła komisja sędziowska w składzie : p.Dariusz Łyżwiński, p. Mieczysław Zaczek, p. Dariusz Leśkiewicz.  Najlepsi w tej konkurencji okazali się:

I m-ce   Hubert Wygaś z CKZiU w Pionkach

II m – ce   Aleksandra Warchoł z LO w Pionkach