Czerwone to – wciąż szerokie „Perspektywy”…

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki 26. rankingu techników i liceów w Polsce. Wśród tych pierwszych  I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Pionkach – „CZERWONE” zajęło 3 miejsce w regionie radomskim 26 miejsce w województwie mazowieckim,  i 182 miejsce w Polsce.

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

Kryteria Rankingu Techników 2024 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

– Bardzo się cieszę, że szkoła zanotowała „skok w górę” w stosunku do roku ubiegłego.

To praca całego zespołu nauczycieli i uczniów.

Przy tej okazji dziękuję ubiegłorocznym Absolwentom, którzy przyczynili się do tego sukcesu zdając bardzo dobrze matury i egzaminy zawodowe oraz Nauczycielom, którzy wspierali i motywowali swoich uczniów.

A całej dyrekcji za nieustanną motywację do pracy.

Magda Wiśniewska