Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca 2022 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Było to jednocześnie zakończenie edukacji uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia. Młodzież klas tej szkoły spotkała się z dyrekcją szkoły, swoimi wychowawcami: Radosławem Wątorskim – wych. klasy 3aBp, Anną Kaczmarczyk – wych. klasy 3fśB i Hanną Romanowską – wych. klasy 3kmB oraz nauczycielami CKZiU Pionki w świetlicy szkoły. Uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych uczniów oraz świadectw dla naszych absolwentów poprzedzone przemówieniem dyrektor szkoły pani Magdaleny Wiśniewskiej, która powiedziała m. in.: „Mając świadomość kruchości celów nie możecie zaprzestać poszukiwania własnej drogi w życiu. Jednocześnie doceniajcie to, co macie teraz, w tym właśnie momencie – również, gdy jesteście pełni wątpliwości. Trafnie wyraził to Paolo Coelho: Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać”. Życząc dalszych sukcesów w życiu, pani dyrektor dodała: „I pamiętajcie: życie można jakoś przeżyć, ale też można przeżyć pięknie”.
Podziękowanie uczniów za wspólnie spędzony czas i edukację w zawodach: ślusarz, kucharz czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz fryzjer zostało uświetnione występem uzdolnionych muzycznie i wokalnie uczniów CKZiU. Kończąc jeden etap życia nasi absolwenci rozpoczęli kolejny okres w swoim życiu, bogatsi w wiedzę i doświadczenie, z fajnymi wspomnieniami nauki w „Czerwonym”
,, Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.
(ks. Jan Twardowski)
Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego w CKZiU połączona była z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci nieżyjącej nauczycielki języka polskiego Celiny Heurich. Fundatorami tejże kommemoratywnej płyty byli absolwenci klasy Vb technikum mechanicznego z rocznika 1971.W ten właśnie sposób oddali szacunek i wyrazili uznanie dla pani profesor. Główni pomysłodawcy tegoż wydarzenia to pan Zdzisław Gołda i Pan Piotr Smolarczyk, którym dzięki przychylności dyrektor CKZiU Magdaleny Wiśniewskiej udało się zrealizować to szczytne przedsięwzięcie.
W uroczystości wzięli udział starosta radomski Waldemar Trelka, radni powiatowi Marzena Murawska i Jan Siek, dyrekcja i grono pedagogiczne CKZiU, absolwenci
,, Czerwonego” z rocznika 1971, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna. W imieniu zgromadzonych absolwentów głos zabrali pani Barbara Konwa, pan Eugeniusz Iskra oraz pan Andrzej Sot. W swoich przemówieniach oddali cześć byłej polonistce, która wpoiła im priorytetowe wartości życia i pokazała jak być dobrymi i szlachetnymi ludźmi. Następnie w czytelni szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/22, podczas której nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie ,, Czerwonego”. Ze szczególnym przesłaniem do zgromadzonej społeczności zwrócił się były wicedyrektor szkoły Jan Zięba, którego życiowe rady i wskazówki na długo pozostaną nam w pamięci.