WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego pierwsze miejsce w CKZiU zajął Jan Kidoń z klasy 3żTp, 2 miejsce Weronika Nawrotek z 1gTp, a 3 miejsce Laura Rutka z klasy 2lżTp.

Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu 75 minutowego testu, który sprawdzał umiejętności i wiedzę językową z leksyki, gramatyki, zagadnień kulturoznawczych angielskiego obszaru językowego oraz obejmował zadania ze znajomości treści lektury, odpowiadającej danej kategorii wiekowej.

Uczniowie klas pierwszych i drugich przyporządkowani zostali do grupy,, Lions” i mieli za zadanie przeczytać książkę ,, Jekyll and Hyde”, a uczniowie klas trzecich i czwartych zaszeregowani zostali do kategorii,, Eagles” i musieli wykazać się znajomością treści,, Wuthering Heights”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Udział w tej rozgrywce językowej był dla uczestników nie tylko okazją do pogłębienia sprawności językowych, ale także szansą ich sprawdzenia.

Opiekunami konkursu były nauczycielki języka angielskiego Marta Kustra i Justyna Wiszniowska.

Well done and congratulations!