UJ i UW WSPIERA NASZYCH UCZNIÓW

WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI  UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO ORAZ  WYDZIAŁ MATEMATYKI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO WSPIERA NASZYCH UCZNIÓW.

Kolejny rok szkolny dobiega końca – rok ciężkiej pracy, niecodziennych  wyzwań, nowych możliwości i doświadczeń. Niezwykle miło nam poinformować, że w tak wymagającym czasie mogliśmy zawsze liczyć na wsparcie merytoryczne pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oto konkrety:

• projekt „Koło matematyczne dla uczniów uzdolnionych matematycznie” został objęty patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (do grudnia 2020 r.);

• w roku kalendarzowym 2021 Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego objął patronat nad klasami gT i gTp, w ramach projektu „Matematyka dla Grafika”;

• uczniowie klasy 2gTp: Adrianna Murawska oraz Kacper Bal uczestniczyli w cyklu zajęć w ramach Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich dla uczniów szkół średnich szczególnie uzdolnionych w dziedzinie matematyki i informatyki;

• Agnieszka Chęcińska – uczennica klasy 2gTp oraz Paulina Lasota, Szymon Nercz i Adam Wróbel – uczniowie klasy 3gT wzięli udział w XIV Warsztatach „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie”;

• zainteresowani tematyką uczniowie wzięli udział w cyklu wykładów „Matematyczne Czwartki”:
    • dra hab. Marcina Dumnickiego pt. “Po co krasnoludkom teoria kodowania? , który odbył się 15 kwietnia 2021 r.
    • dr Jakuba Byszewskiego “O składaniu figur geometrycznych z kawałków”, który odbył się 13 maja 2021 r.
    • dr Małgorzaty Moczurad pt. “Teoria obliczeń niemożliwych”, który odbył się 10 czerwca 2021

• uczniowie klas gT i gTp wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius “Niebezpieczny wynalazek? O początkach drukarstwa w Krakowie”. Zajęcia dla młodzieży poprowadził mgr Marcin Bojda. Nad całością przedsięwzięcia z ramienia naszej szkoły czuwała pani Sylwia Śmietanka, koordynując pracę zaangażowanych wychowawców klas gT i gTp.

• 24 marca 2021 roku uczestniczyliśmy w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie, ze względu na trwającą pandemię, odbywało się on-line.

Uczestniczyliśmy również w zajęciach z teorii gier, które poprowadził dla nas prof. Jerzy Tyszkiewicz z Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Próbowaliśmy swoich sił w licznych konkursach i olimpiadach:

• Adam Wróbel z klasy 3gT uzyskał wysoki wynik w etapie okręgowym V edycji Olimpiady Statystycznej,
  • Paulina Lasota, Szymon Nercz i Adam Wróbel, wszyscy z klasy 3gT, godnie reprezentowali szkołę w Europejskim Konkursie Statystycznym,
  • uczniowie klasy 1gTp: Michał Drab oraz Oliwier Domagała, zmagali się z niezwykle trudnymi zadaniami etapu szkolnego XIX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
  • maturzyści wspaniale walczyli o indeks w konkursie „Matematyka dla Technika”