„Świąteczna paczuszka dla maluszka”

Nasza szkoła na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w akcji charytatywnej „Świąteczna paczuszka dla maluszka”. Akcja miała na celu zbiórkę rzeczy dla dzieci z interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego w Otwocku. Pomimo zdalnego nauczania nasi uczniowie bardzo chętnie się w nią zaangażowali i wspólnie udało nam się zebrać potrzebne rzeczy dla ośrodka. Byliśmy częścią wielkiej akcji, która dotyczyła Pionek oraz okolicznych miejscowości. Wspólnymi siłami udało się zebrać pokaźną ilość rzeczy, które będą ogromnym wsparciem dla tego ośrodka.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

Dziękujemy organizatorom tej akcji w Pionkach oraz wszystkim naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie i okazanie wielkiego serca maluszkom.

 

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.