Podsumowanie pierwszego wyjazdu do Hiszpanii

W dniu 31 stycznia 2020 odbyło się spotkanie, na którym podsumowaliśmy nasz wyjazd na praktyki do hiszpańskiej Sevilli, położonej w malowniczej Andaluzji. Każdy z uczestników opowiedział  o swojej pracy i przeżyciach.

Projekt, w którym uczestniczyliśmy nosi nazwę ,,Praktyki w Hiszpanii szansą rozwoju zawodowego”. Realizowany jest z projektu POWER na bazie Erasmus+ we współpracy z EuroMind. Jego wartość to prawie 400 tys. zł,
a finansowany  jest z funduszy europejskich. Jego realizacja w szkole rozpoczęła się 1 września 2019 roku, a zakończy się 30 kwietnia 2021 roku. W pierwszej turze miało szansę wziąć udział 20 najlepszych uczniów Czerwonego. Musieliśmy przejść przez rekrutację i odbyć rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim. Sześć tygodni przed wylotem rozpoczęliśmy zajęcia z tego języka, a także z języka hiszpańskiego, oraz zajęcia kulturowo-obyczajowe
i pedagogiczne.

W Sevilli mieszkaliśmy w rezydencji EuroMindu. Codziennie, gdy wracaliśmy z pracy, czekał na nas ciepły, pyszny posiłek, a sama kuchnia była otwarta przez całą dobę. Praktyki odbyliśmy w różnych firmach, w których wszyscy byli bardzo pomocni i życzliwi. Bariery językowe nie stanowiły dla nas żadnego problemu. Każdy w swoim zawodzie zdobył nowe kwalifikacje.

Nasz wyjazd nie opierał się tylko na pracy. Mieliśmy również wycieczki do słonecznej Malagi i starożytnej Kordoby. W Sevilli, w której byliśmy zakwaterowani, zobaczyliśmy wszystkie jej atrakcje. Typowo hiszpańskie dania spróbowaliśmy podczas wieczoru tapas.

Praktyki te były dla nas świetnym przeżyciem i doświadczeniem, a do samej Hiszpanii wrócimy jeszcze nie raz.

[supsystic-gallery id=138 position=center]