Spotkanie z historią…

W czwartek, 30 stycznia 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu zorganizowano spotkanie poświęcone pamięci Jacka Jerza, opozycjonisty z czasów PRL, który stał się jedyną radomską ofiarą stanu wojennego, wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku.

Inicjatorem spotkania był Waldemar Trelka, Starosta Radomski. Całość prowadził Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu, a zebrani mogli wysłuchać wspomnień przyjaciół Jacka Jerza z Solidarności i Konfederacji Polski Niepodległej, czy obejrzeć archiwalne filmy. W spotkaniu nie zabrakło naszego szkolnego akcentu. W części artystycznej wzięli udział p. Mariusz Wrochna z uczniem pierwszej klasy Nikodemem Woźniakiem.