Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

    Tradycją Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach jest uroczystość w trakcie której uczniowie klas pierwszych (155 osób) w obecności Dyrekcji szkoły, Wychowawców i swoich Rodziców składają ślubowanie.Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. W tym roku uroczystość ŚLUBOWANIA zaszczycił swoja obecnością Wicestarosta Radomski Leszek Margas. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, rota przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Każdego roku w do naszej szkoły trafiają absolwenci kilku Gimnazjów. To oni przez najbliższe trzy i cztery lata tworzyć będą “wizerunek” szkoły biorąc aktywny udział w życiu szkoły, w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp.. Wszystko zaczyna się od uroczystej imprezy (ŚLUBOWANIA) podczas której przyjęci zostają w szeregi uczniowskie!

” Ślubuję uroczyście na Sztandar Szkoły, że będę:… brać przykład z wzorowej postawy i oddania się

  sprawom Ojczyzny i nauki prezentowanej przez patronkę szkoły Marię Skłodowską-Curie”.

[supsystic-gallery id=’12’]

Udostępnij

Posted in Aktualności, Wydarzenia Szkolne and tagged , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *