Dzień Dawcy Szpiku dla Joanny I Innych

W tym roku szkolnym Dzień Dawcy Szpiku ma szczególny charakter. Jest on dedykowany 27 letniej Joannie, mieszkance Pionek, która jest chora na białaczkę i bardzo potrzebuje przeszczepu.

Dzień Dawcy Szpiku dla Joanny i Innych będzie się odbywał w wielu terminach i lokalizacjach.  Po wielu działaniach przygotowujących wydarzenie, nadszedł czas na edukację. Agata, Weronika i Kuba z klasy 3 żT poprowadzili prelekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Pionek.

Podczas prelekcji przekazali oni swoim kolegom, na czym polega rejestracja oraz jakie są metody pobrania szpiku do przeszczepu. Po takiej lekcji nikt już na pewno nie uwierzy w mit z wielką igłą  w kręgosłup.

Od 15 do 26 lutego będzie można zarejestrować się w wielu miejscach w Pionkach, Kozienicach i Radomiu.

Do naszej szkoły zapraszamy  w piątek, sobotę i niedzielę (15-17 lutego 2019).

Przyłączmy się do walki z białaczką! Joanna i inni potrzebują leku, który mamy w genach!