Jak w drukarni!

Uczniowie klasy drugiej technik cyfrowych procesów graficznych  22.01.2019 wraz z Maciejem Zienkiewiczem z drukarni etykiet KDS opracowywali projekt etykiety przeznaczonej do druku fleksograficznego. To kolejna, warsztatowa część programu szkolenia w tej klasie.

Uczniowie uzupełniali wiedzę z  zakresu wymagań technicznych dotyczących specyfiki druku fleksograficznego. W projekcie badali jakość mapy bitowej, dostosowywali ją do poprawnego stanu, następnie pracowali z elementami grafiki wektorowej.

Zalewki, gradienty, profile, postscript –  to tylko niektóre z  pojęć, z którymi ma się styczność każdego dnia w studiu graficznym. W czasie lekcji uczniowie wykorzystywali programy Adobe Photoshop i Ilustrator. Efektem ich pracy było wykonanie pliku przeznaczonego do wykonania formy polimerowej.

Dobrze było popracować wspólnie i spojrzeć na projekt okiem grafika, z tak dużym doświadczeniem produkcyjnym.