Warsztaty logistyczne z TransEdu

W bieżącym roku szkolnym Czerwone nawiązało współpracę z Grupą TRANS.EU, która ma na celu wsparcie uczniów w pozyskaniu praktycznej wiedzy dotyczącej realiów pracy w branży transportowej. Patronatem zostały objęte klasy o profilu technik logistyk. Grupa ta będzie nas uczyć, szkolić oraz egzaminować poprzez certyfikowane kursy wiedzy i grywalizację.

28 listopada 2018 roku odbyły się pierwsze warsztaty logistyczne z zakresu „Technologia i człowiek”.

Szkolenie przeprowadził zespół TRANS.EU w składzie:

• Bogumił Paszkiewicz – pomysłodawca TransEdu Team Manager,
  • Monika Ulińska – koordynator TransEdu,
  • Lucyna Szierok – koordynator TransEdu.

Szkolenie składało się z dwóch części, wykładów oraz warsztatów.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o rozwiązaniach technologicznych stosowanych w branży TSL, a także o wymaganiach pracodawców względem absolwentów logistycznych.

Warsztaty natomiast obejmowały dwa elementy.

Pierwszym były negocjacje, które umożliwiły odwzorowanie modelu komunikacji handlowej pomiędzy przewoźnikiem a spedytorem.

Druga część warsztatów polegała na grywalizacji, zadaniem uczestników było wcielenie się w rolę przewoźników drogowych, którzy dla swojej floty ciężarówek muszą zawrzeć opłacalne transakcje biznesowe. Gra jest wiernym odzwierciedleniem giełdy transportowej na której swoją pracę wykonują między innymi spedytorzy. Dzięki przystąpieniu do projektu TransEdu pracownia logistyczna CKZiU została doposażona o jedno z ważniejszych narzędzi pracy logistyków – platformę transportową.

Warsztaty i wykłady promowane przez Grupę TRANS.EU są dla naszych przyszłych logistyków bardzo ważne. Dlaczego? Ponieważ łączą wiedzę teoretyczną, którą uczniowie zdobywają codziennie na zajęciach w szkole z możliwością sprawdzenia się w praktyce oraz umożliwiają zapoznanie się
z nowinkami technologicznymi stosowanymi w branży TSL.

Dziękujemy!

Dla ciekawskich: Czym jest TransEdu?

TransEdu zostało powołane w 2012 roku na wyraźną prośbę uczelni i szkół logistycznych, szukających możliwości poznania pracy na systemie Trans.eu w ramach ćwiczeń. Obecnie Wirtualna Akademia jest w środku drogi pomiędzy edukacją, a karierą zawodową. Współpracują z 80 ośrodkami akademickimi w kraju (również z CKZiUJ) i pracodawcami transportu drogowego. Instytucjom dydaktycznym udostępniają wiedzę teoretyczną i praktyczną, po to, by pracodawcom rekomendować osoby, które wykazują uzdolnienia i wiedzę z zakresu TSL. Dzięki kursom obecnym na ich platformie internetowej nasi uczniowie mają szansę zdać egzamin z wybranej przez siebie kategorii
i otrzymać oficjalny Certyfikat TransEdu. Są częścią grupy Trans.eu Grupa S.A., świadczącej usługi dla całej branży transportowej w Polsce i Europie.