XII Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

„Wolność to brak przymusu, możliwość działania zgodnie z własną wolą. Sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji.”
Te słowa, będące podstawową definicją wolności, stały się, wraz z piosenką „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, motywem przewodnim XII Szkolnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się 9 listopada dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Jak co roku, już po raz dwunasty, artyści śpiewający, recytujący i uzdolnieni plastycznie, czyli nasi uczniowie, zaprezentowali swoje talenty przed szkolną publicznością. Jury konkursowe, któremu przewodniczyła dyrektor szkoły p. Magdalena Wiśniewska, wyłoniło tegorocznych zwycięzców w trzech kategoriach konkursowych:

Poezja Patriotyczna
I miejsce: Weronika Wieczorek z klasy 2 lT (Jan Lechoń, „Mochnacki”)
II miejsce: Patrycja Tarnowska z klasy 4 hT (K. K. Baczyński, „Elegia o chłopcu polskim”)
III miejsce: Kacper Strzelecki z klasy 4 hT (Jonasz Kofta „W moim domu”)

Pieśń Patriotyczna
I miejsce: Julia Suchecka z klasy 2 gT i Monika Rydz za klasy 3 hT („Dziewczyna z granatem”, sł. Bożena Kraczkowska, muz. Bartosz Chajdecki)
II miejsce: Edyta Furga z klasy 3 hT („Warszawo ma…”, autor nieznany)
III miejsce: Zespół z klasy 1 kmśB („11 listopada”, sł. Elżbieta Burzyńska, muz. Jarosław Piątkowski)

Kategoria Plastyczna
I miejsce: Monika Rydz z klasy 3 hT
II miejsce: Julia Misztal z klasy 1 gT
III miejsce: Patrycja Miękus i Aleksandra Rębiś z klasy 1 kmśB

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspólną zabawę, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.