1 lT z wizytą u Kochanowskiego

22.05.2018 klasa 1 lT miała okazję wziąć udział w nietypowej lekcji języka polskiego, poświęconej życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Wyjazdowe zajęcia  odbyły się nie gdzie indziej, tylko w Czarolesie. W pięknie odnowionych i unowocześnionych wnętrzach muzeum 1 lT wczuwała się w nastrój renesansu, utrwalony w uroczych fraszkach, mądrych pieśniach czy smutnych trenach.

Do spacerów po parku zachęcała piękna pogoda i renesansowa muzyka, płynąca z głośników umieszczonych przy dworku. Wielu uczniów liczyło też na gwałtowny przypływ weny twórczej za sprawą magii miejsca i legendy o niezwykłej mocy kamienia znajdującego się w parku, na którym należy tylko przysiąść, aby zostać poetą lub poprawić styl wypracowań czy innych prac pisemnych.

Ważnym punktem programu wycieczki było również wspólne pieczenie kiełbasek i odpoczynek pod czarnoleskimi drzewami parkowymi; chyba raczej nie były to lipy.

Po takiej lekcji uczniowie klasy 1 lT mają twórczość Jana Kochanowskiego w jednym paluszku.

[supsystic-gallery id=66]