Kinga Wyszpolska z CKZiU wśród największych literackich talentów w Polsce!

Uczennica CKZiU w Pionkach Kinga Wyszpolska wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Uroczystość miała miejsce 21.05.2018 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Międzynarodowy konkurs imienia Wandy Chotomskiej jest największy w Polsce a w składzie jury są literaturoznawcy z wyższych uczelni, pisarze, dziennikarze, poloniści. W kategoriach poezja i proza w konkursie biorą udział dzieci i młodzież w czterech grupach wiekowych.

O wyjątkowości konkursu świadczy fakt, iż często określany jest mianem kopalni talentów literackich. W tym roku nadesłano 8195 prac z 521 szkół z pięciu państw: Polski, USA, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Ranga konkursu zaowocowała niezwykłą oprawą artystyczną gali finałowej, na którą złożyły się:

• prezentacja wybranych wierszy laureatów 34. edycji konkursu – spektakl teatralny;
• omówienie wyników tegorocznej edycji;
• wystąpienie Pana Roberta Biedronia – Prezydenta Miasta Słupska;
• wystąpienie Pani Ewy Chotomskiej;
• zabranie głosu przez zaproszonych gości;
• wręczanie dyplomów i nagród;
• poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości; rozmowy z juroram

Tradycyjnie prace laureatów zostały wydane w formie książkowej, tym razem pod tytułem “Słowo jak witraż duszy”. Książka dostępna będzie w bibliotece szkolnej, a wiersz Kingi znajduje się na 73. stronie tomiku.

W galerii także zdjęcia centrum Słupska zrobione przez Kingę podczas spaceru.

Życzymy przyjemnej lektury, a Kindze wielu sukcesów na polu artystycznym.

[supsystic-gallery id=’65’]