Pokonajmy Nowotwory Krwi – VIII Dzień Dawcy Szpiku w Pionkach #KOMÓRKOMANIA

Już po raz ósmy zorganizowaliśmy w naszej szkole, we współpracy z Fundacją DKMS Polska, Dzień Dawcy Szpiku w Pionkach.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Komórkomania”. Jej celem było promowanie mody na ratowanie życia za pomocą komórek, noszonych we własnym ciele. Rejestracja dawców odbyła się 18 kwietnia, jednak działania reklamujące akcję rozpoczęliśmy dużo wcześniej.

Jak co roku odbyły się prelekcje w szkołach ponadgimnazjalnych naszego miasta. Za ich poprowadzenie dziękujemy Agacie Kowalczyk, Weronice Kiradze oraz Jakubowi Puzio z klasy 2 żT.

W Dniu Dawcy Szpiku korytarze szkoły zdobiły kartonowe ludziki wykonane przez samorząd szkolny. Prezentowały one hasła przekonujące do podjęcia decyzji o zarejestrowaniu się. Ci, którzy z różnych powodów nie mogli się zarejestrować, mogli wspomóc finansowo Fundację DKMS Polska kupując muffinki upieczone przez uczniów klasy 2 żT podczas pracowni gastronomicznych.

Zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji i będą wydane na badania materiału genetycznego potencjalnych dawców.

We wszystkie działania zaangażowani byli zawsze chętni wolontariusze. Dziękujemy za pomoc  Weronice Sałek, Dominice Metelskiej,  Klaudii Gizie, Sylwii Czarneckiej, Wiktorii Krawczyk, Agacie Kowalczyk, Weronice Kiradze, Kubie Puzio. Bez Waszej pomocy i bezinteresowności, tej akcji nie udałoby się  przeprowadzić.  Byliście prawdziwymi Ambasadorami „Komórkomanii”!

Dzięki naszym wspólnym staraniom  do bazy potencjalnych dawców dołączyło w tym roku kolejne kolejnych 28 osób. Podczas przeprowadzonych przez Szkolny Klub Wolontariatu ośmiu akcji Dni Dawcy Szpiku w Pionkach zarejestrowaliśmy już 414 osób! Wśród nich jest już dwoje dawców, którzy oddali szpik osobom chorym na białaczkę.

Mamy też świadomość, że po naszych prelekcjach i kampanii promującej, wiele osób zamówiło pakiety rejestracyjne drogą internetową. To ludzie dobrej woli, którzy mogą i chcą pomagać.

Wszystkim chorym, oczekującym na przeszczep szpiku życzymy by odnaleźli nadzieję.

Wszystkich wciąż niezdecydowanych oraz chętnych do rejestracji zapraszamy za rok!

Zachęcamy również do odwiedzenia  strony internetowej fundacji DKMS:  www.dkms.pl

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *