Umowa Patronacka z firmą KDS

13 grudnia 2017r. nasza szkoła podpisała umowę patronacką dotyczącą objęcia patronatem przez firmę KDS klas Technikum w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Patrona, czyli firmę KDS Sp. Z o.o. sp.k reprezentował Prezes Zarządu Tomasz Dąbrowski, CKZiU reprezentowała Dyrektor Magdalena Wiśniewska.

Firma KDS oferuje szeroki zakres usług poligraficznych i zapewnia możliwość zakupu drukarek i taśm termotransferowych. Drukarnia KDS łączy 20-letnie doświadczenie w produkcji etykiet samoprzylepnych z innowacyjnym podejściem i nowoczesną technologią.

Swoim klientom zapewniają kompleksową obsługę, fachowe doradztwo oraz realizacje na najwyższym poziomie. Obsługują rocznie ponad 2000 klientów m.in. z: Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Posiadają dwie drukarnie: w Sulejówku i Pionkach.

Cieszy nas fakt, że tak doświadczona firma będzie współpracowała z nami w organizacji szkoleń i warsztatów dla uczniów i nauczycieli, umożliwi odbywanie praktyk zawodowych, będzie pomagała we wzbogacaniu pracowni szkolnych w dostępne pomoce dydaktyczne.

W dniu dzisiejszym klasa 4gT uczestniczyła również w zajęciach w drukarni w Sulejówku. Uczniowie zostali zapoznani z parkiem maszynowym, proces produkcji etykiet i fazą graficznego ich przygotowania.

Warsztaty dotyczące produkcji etykiet dały nam możliwość poszerzenia wiedzy na temat druku fleksograficznego, elektrofotograficznego i termotransferowego

Bo przecież : to co usłyszysz, zapomnisz; to, co zobaczysz, zapamiętasz; to, co zrobisz, zrozumiesz.