„Przeżyjmy to jeszcze raz!” – Dzień Portugalski w naszej szkole

14 czerwca w CKZiU świętowaliśmy Dzień Portugalski, podczas którego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Mobilność, kompetencje, doświadczenie, czyli Młodzi Europejczycy na

współczesnym rynku pracy”.

Uczestnicy praktyk podzielili się swoimi wrażeniami z 3-tygodniowego pobytu w malowniczym miasteczku Barcelos. Praktykanci mieli okazję opowiedzieć o doświadczeniach zawodowych zdobytych w trakcie stażu, wycieczkach do najważniejszych miejsc Portugalii – Lizbony, Fatimy, Porto czy Bragi, a także o zetknięciu z nową kulturą oraz możliwości doskonalenia umiejętności językowych i społecznych w codziennym życiu. Prezentacja i filmy, przygotowane przez uczniów, przywołały wspomnienia przygód i radosnych chwil i były okazją do wielu wzruszeń.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Wicestarosty Radomskiego Leszka Margasa oraz uczniów gimnazjów. Po zakończeniu uroczystości obecni mieli okazję spróbować wyjątkowych dań  kuchni portugalskiej, przygotowanych przez naszych uczniów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejni uczniowie CKZiU będą mieli okazję wziąć udział w międzynarodowym projekcie. Jak zapowiada Daniel Maciejewski, koordynator projektu: Złożyliśmy już kolejny wniosek i czekamy na wyniki.

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *