Kolejny sukces botaniczny Pana Stanisława

Mieszkaniec Pionek pan Stanisław Kaczmarczyk wyhodował dwie kolejne dynie – olbrzymy na działce w Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Zasadzone z pestek w marcu 2016 rosły i dojrzewały przez pół roku podlewane i pielęgnowane. Dynie są niewiele mniejsze od tej wyhodowanej przez pana Stanisława dwa lata temu. Tegoroczne owoce podobnie jak poprzednia dynia zostały przekazane przez pana Kaczmarczyka do CKZiU w Pionkach, gdzie zostały przewiezione 07.10.2016.

2016101201
Pan Stanisław Kaczmarczyk ma szczególny sentyment do „Czerwonego”, gdyż jest absolwentem tej szkoły, jego wnuczka Maja ukończyła CKZiU w tym roku, córka Anna pracuje w niej od 20 lat. W pracowniach gastronomicznych CKZiU uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharza oraz technikum w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych przyrządzają z jednej z dyń krokiety dyniowo-rybne na obchody Dnia Portugalskiego 12.10.2016 będącego podsumowaniem projektu „Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu” w ramach którego uczniowie CKZiU zdobywali doświadczenie pracując w kwietniu i maju bieżącego roku w renomowanych firmach w Portugalii.

2016101202
Druga z dyń zostanie wykorzystana na połączonych lekcjach języka angielskiego zawodowego w branży gastronomicznej z zajęciami praktycznymi, które odbywają się w CKZiU. Uczniowie klasy 3hżT przygotują dania z dyni nazywając wykonywane czynności po angielsku. Wszystko odbędzie się wg receptur opracowanych z nauczycielami na zajęciach praktycznych. Anna Kaczmarczyk – nauczyciel CKZiU

2016101203

Posted in Aktualności and tagged , .