Zawodowo na Dzień Otwarty w CKZiU

Przygotowania do finału promocji w roku 2017, czyli do Dnia Otwartego, trwały od wielu tygodni, bo nasi uczniowie reprezentujący wszystkie kierunki kształcenia odwiedzili okoliczne gimnazja.  Profesjonalnie przygotowane prezentacje i rozmowy z gimnazjalistami zapowiadały to, co miało się dopiero wydarzyć.

24 kwietnia od 9.00 do CKZiU przybywali gimnazjaliści ze wszystkich zaprzyjaźnionych szkół. Były grupy zorganizowane i ci, którzy skrzyknęli się indywidualnie. Nikt kto przekroczył próg szkoły, nie mógł narzekać na samotność i nudę. Koledzy z pierwszych klas zajęli się oprowadzaniem wyznaczonych grup według ustalonego harmonogramu. I … zaczęło się!

Przywitanie przygotowane przez dyrektor Magdalenę Wiśniewską było krótkie, pouczające i żartobliwe, a jednocześnie nie zabrakło w nim słów pochwały dla uczniów i nauczycieli CZERWONEGO.

Sala gimnastyczna stała się w tym dniu wielką sceną, na której odbył się tradycyjny Zawodowy Pokaz Mody oraz popis zdolności  artystycznych i sportowych. Od mechaników i ślusarzy, poprzez kucharzy , żywieniowców, hotelarzy i logistyków, aż do grafików komputerowych – taki barwny i roześmiany korowód przeszedł po czerwonym dywanie. Dziewczyny zaśpiewały „Simply the best” i „Małgośkę”, a adrenalinę podnieśli ćwiczący na drążku Kalistenikę i zdobywcy ścianki wspinaczkowej.

Kolejne punkty zwiedzania pozwoliły gimnazjalistom poznać tajniki różnych kierunków kształcenia:

1. „3 × naj – najlepiej, najszybciej, najtaniej” – logistycy i sprzedawcy czekają
  2. „Eksperymenty na miarę XXI wieku”
  3. „Hotelowe rewolucje” – hotelarze w akcji

4 „Trzymaj linię” –żywieniowcy Ci doradzą

1. „Wióry lecą, ogień płonie” – to trzeba zobaczyć, wejście tylko dla odważnych
  2. „Wykończone? Jeszcze nie!”- odwiedźmonterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  3. „Mechanika, mechatronika, automatyka = doświadczenie i nowoczesność”
  4. „Grafika komputerowa” – informatyka dla wybranych
  5. „Szalone nożyczki’ – pracownia krawiecka.
  6. „Kuchnia pod lupą” – z wizytą w pracowni gastronomicznej
  7. „Przez żołądek do serca” – przepis na miłość
  8. „Wyostrz wzrok na strzelnicy”

Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do spotkania z grupą 300 młodych ludzi, którzy dopiero szukają swojej zawodowej drogi i być może ważnym etapem w ich życiu stanie się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Czekamy na nich, na pewno wniosą nową jakość do naszej społeczności.

ZAWODOWO WYBIERZ ZAWÓD I …NAS!

[supsystic-gallery id=’52’]