Pokonajmy Nowotwory Krwi – VII Dzień Dawcy Szpiku w Pionkach

Już po raz siódmy zorganizowaliśmy w CKZiU, we współpracy z Fundacją DKMS Polska, Dzień Dawcy Szpiku w Pionkach. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Komórkomania”. Jej celem było promowanie mody na ratowanie życia za pomocą komórek, noszonych we własnym ciele. Rejestracja dawców odbyła się 06 kwietnia, jednak działania reklamujące akcję rozpoczęliśmy dużo wcześniej Jak co roku odbyły się prelekcje w szkołach ponadgimnazjalnych naszego miasta. Za ich poprowadzenie dziękujemy Izie Banaszek i Paulinie Szymańskiej z klasy 2 gT oraz Kacprowi Lenartowi z klasy 2 lT. Kilka dni przed planowana rejestracją odbył się happening,  podczas którego uczniowie klas 3 pL, 2 mżT i 1 żT zachęcali mieszkańców naszego miasta do podjęcia decyzji o dołączeniu do grona potencjalnych dawców.  W Dniu Dawcy Szpiku korytarze szkoły zdobiły kartonowe ludziki wykonane przez samorząd szkolny. Prezentowały one hasła przekonujące do podjęcia decyzji o zarejestrowaniu się. Ci, którzy z różnych powodów nie mogli się zarejestrować, mogli wspomóc finansowo Fundację DKMS Polska. Zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji i będą wydane na badania materiału genetycznego potencjalnych dawców. We wszystkie działania zaangażowani byli zawsze chętni wolontariusze. Dziękujemy za pomoc  Oli Basaj, Kasi Gizie, Weronice Sałek, Dominice Metelskiej, Jagodzie Woźniak, Klaudii Gizie, Sylwii Czarneckiej oraz Wiktorii Krawczyk. Bez Waszej pomocy i bezinteresowności, tej akcji nie udałoby się  przeprowadzić.  Byliście prawdziwymi Ambasadorami „Komórkomanii”.

Dzięki naszym wspólnym staraniom  do bazy potencjalnych dawców dołączyło w tym roku kolejne kolejnych 37 osób. Podczas przeprowadzonych przez Szkolny Klub Wolontariatu siedmiu akcji Dni Dawcy Szpiku w Pionkach zarejestrowaliśmy już ponad 550 osób! Mamy też świadomość, że po naszych prelekcjach i kampanii promującej, wiele osób zamówiło pakiety rejestracyjne drogą internetową.To ludzie dobrej woli, którzy chcą pomagać.

Wszystkim chorym, oczekującym na przeszczep szpiku życzymy by odnaleźli nadzieję.

Wszystkich wciąż niezdecydowanych oraz chętnych do rejestracji zapraszamy za rok!

Zachęcamy również do odwiedzenia  strony internetowej fundacji DKMS:  www.dkms.pl

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *