ROK NAUKI W TYDZIEŃ….CZYLI SITA PREZENTUJE SWOJE MOŻLIWOŚCI!

19 kwietnia 2017 odwiedziła nas firma SITA. Przedstawiciele organu prowadzącego, dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z tajnikami tej metody nauczania.

 

Wszystko zaczęło się już w marcu. Wysłaliśmy zgłoszenie do konkursu „Głos Nauczycielski” odpowiadając na pytanie: „Czemu w naszej szkole SITA powinna zostać wykorzystana na zajęciach?” Przedstawiliśmy naszych uczniów i opisaliśmy jakiej pomocy oczekują skupiając się na nauczaniu języków obcych.

Komunikacja w języku obcym to konieczność w dzisiejszych czasach. Wyjeżdżamy na praktyki, podejmujemy prace sezonowe, bierzemy udział w konkursach na arenie europejskiej – nie ma opcji, aby nie doskonalić umiejętności w tej dziedzinie.

Okazuje się, iż SITA to innowacyjna metoda nauki języków obcych i nie tylko. Kwalifikując się do finału konkursu mieliśmy możliwość właśnie dziś zapoznać się z profilem firmy, profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym do nauki oraz zasadami nauczania tą metodą.

Mamy nadzieję, że praca konkursowa, którą mamy wysłać do 5 maja zdobędzie uznanie jury. Nagrodą jest pozyskanie materiałów oraz wyposażenia do nauki języków obcych oraz innych przedmiotów.

SITA to nauka w stanie relaksacji. Oznacza to, iż najpierw należy się zrelaksować (pomaga nam w tym tutorial nagrany na płycie CD). Następnie, nauczyciel prezentuje dany zakres materiału (faza inicjacji). Drugi etap to zapamiętywanie, czyli wysłuchanie nagrania z płyty. Nagrania przypominają sytuacje, jakie mogą się wydarzyć w życiu codziennym. Faza trzecia to aktywizacja, a więc wykorzystanie wiedzy uczniów z poprzednich etapów. Uczniowie mają tu okazję ćwiczyć mówienie, a wszyscy wiemy jak trudno przełamać jest barierę językową. Ostatnim etapem jest powtórzenie.

Jakie zalety oferuje nam SITA? Przede wszystkim gwarantuje ona zapamiętywanie już podczas lekcji. Uczniowie nie muszą na pamięć uczyć się danych zwrotów czy słów. Co więcej, opanowanie jednej części kursu pozwala użytkownikom języka obcego komunikować się. Po czterech częściach kursu, użytkownicy uzyskują wiedzę z zakresu słownictwa i zwrotów, dzięki której mogą bez problemu zdać egzamin maturalny.

Liczymy więc, iż nasz projekt zajęć zdobędzie uznanie wśród jury i już w przyszłym roku szkolnym będziecie mogli zapoznać się z tą metodą. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.