Animator hotelowy – dodatkowe kwalifikacje zawodowe dla uczniów Czerwonego

W dniach 18 i 19 marca 2017 roku w naszej szkole odbywał się kurs na animatora czasu wolnego. Wzięło w nim udział 15 uczennic CKZiU, większość z klas hotelarskich. Zajęcia prowadziło dwóch trenerów z biura podróży Rainbow, pan Krzysztof i pani Ula. W ciągu dwóch dni nauczyłyśmy się, jak umilić czas gościom hotelowym. Poznałyśmy różne techniki zabaw dla dzieci oraz dorosłych: w pierwszym dniu zabawy integracyjne, w kolejnym tańce. Dzięki doświadczonym fachowcom nie mieliśmy chwili na nudę i bardzo miło wspominamy ten czas.

 

Kim jest i czym zajmuje się animator czasu wolnego? Osobę taką cechuje zamiłowanie do ludzi, kreatywność, energiczność i zadowolenie. To praca, która łączy przyjemne z pożytecznym: tańce, zabawy w wodzie, śpiewanie, aerobik, a to wszystko w krajach, w których wielu chciałoby spędzić swoje wakacje, np Hiszpania, Grecja, Turcja czy Maroko. Jak dołączyć do grona animatorów i wyruszyć w te ciepłe miejsca, jednocześnie zarabiając pieniądze?

 

Przede wszystkim trzeba zacząć od kursu na animatora czasu wolnego. Uczniowie naszej szkoły wybrali Akademię Rainbow. Pracownicy tego biura podróży udzielają szkolenia weekendowego, podczas którego tłumaczą szczegóły tego zawodu, a także pokazują, jak fantastyczną pracę mają animatorzy i jak potrafią zarazić swoim optymizmem. Dowiadujemy się, co robią pracownicy w wolnym czasie, ile zarabiają oraz jak dobrze powinni znać języki obce. Dodatkowo, przeprowadzony zostaje kurs udzielania pierwszej pomocy.

 

Istnieje możliwość dalszej współpracy z Akademią Rainbow. Dostajemy zaproszenie na casting, który umożliwia wyjazd na darmowe, tygodniowe szkolenie do ciepłych krajów. Pod koniec szkolenia odbywa się egzamin i rozmowa z rekruterami. Na podstawie obserwacji z wyjazdu, rekruterzy proponują pracę wybranym osobom, którym zostają przydzielone kierunki wakacyjne. Na casting może przyjść każdy, nie tylko uczestnik kursu na animatora. Wiadomo jednak, że dzięki profesjonalnemu przeszkoleniu, większą szansę na podjęcie pracy mają osoby, które je ukończyły.

Kurs na animatora czasu wolnego z Akademią Rainbow cieszy się dużą popularnością. Dla wielu młodych osób jest to sposób na pierwszą pracę, co wiąże się z pierwszymi zarobkami w życiu. Dzięki takiemu przeszkoleniu przeżywa się ciekawą przygodę, dwudniowy, intensywny trening oraz wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Na koniec otrzymuje się 4 certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe. Kurs ten jest również sposobem na poznanie nowych, interesujących ludzi.

Warto zapisać się na takie szkolenie i zostać członkiem Akademii Rainbow. Jest to dobrze płatna i przyjemna praca, która daje możliwość łączenia z nią pasji oraz spełnia podróżnicze marzenia.

Udostępnij

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.