Ogromny sukces w Międzywojewódzkim Konkursie Matematycznym „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA” !!!

W roku szkolnym 2016/2017 po raz siódmy zorganizowano konkurs „Matematyka w Technice dla Technika”.
20 października 2016 roku w 100 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego odbył się I etap VII edycji konkursu. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 1150 uczniów.

Szkolne Komisje Konkursowe pod przewodnictwem nauczyciela danej szkoły zakwalifikowały do drugiego etapu 182 uczestników z 72 szkół.
Z naszej szkoły, CKZiU, do półfinału awansował Maciej Samborski z klasy 4lżT, uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Etap międzyszkolny odbył się 3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Międzyszkolna Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Elżbiety Marzyckiej – metodyka matematyki województwa lubelskiego, zakwalifikowała 39 maturzystów z 27 szkół technicznych do kolejnego etapu, a wśród nich znalazł się nasz kolega Maciek.

Finał odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Komisja Konkursowa, której przewodniczył dr inż. Mirosław Malec, wyłoniła 7 laureatów z 5 szkół południowo-wschodniej Polski.

Miło nam poinformować, że spośród 1150 uczestników konkursu uczeń CKZiU w Pionkach Maciej Samborski zajął bardzo wysokie 15 miejsce,

otrzymując dyplom i nagrody rzeczowe w czasie uroczystego podsumowania konkursu, które odbyło się 9 marca 2017 r. w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi!