Sukces uczniów „Czerwonego”

06 marca ogłoszone zostały wyniki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dwa oblicza Pułaskiego” organizowanego przez Muzeum Pułaskiego w Warce-Winiarach. Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Mazowsza, rozwiązywali test składający się z części historycznej o biografii Kazimierza Pułaskiego, jego działaniach w Polsce i Ameryce, działalności Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz z części sprawdzającej wiedzę o Marynarce Wojennej RP ze szczególnym uwzględnieniem fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”.
Dwoje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do dalszego udziału. Uczennica klasy I lmT Katarzyna Glimasińska do dalszej rywalizacji zakwalifikowała się doskonałym wynikiem 39 punktów co dało jej drugą lokatę. Natomiast uczeń klasy IgT Mateusz Amanowicz uplasował się na 22 pozycji. Obydwoje powalczą o finał konkursu, który zostanie rozegrany w Gdyni na terenie bazy marynarki wojennej. Zwycięscy konkursu mają zapewniony rejs na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”.
Serdecznie Wam gratulujemy!!!

[supsystic-gallery id=’40’]

Posted in Konkursy, Osiągnięcia.