Dzień Portugalii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

W dniu 12 października świętowaliśmy Dzień Portugalii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Uroczystość ta była okazją do podsumowania projektu “Być zawodowcem – praktyki zagraniczne krokiem do celu” , dzięki któremu 48 uczniów Czerwonego mogło spędzić aż trzy tygodnie w malowniczej Apulii w Portugalii.

Uczestnicy programu przybliżyli zgromadzonym gościom doświadczenia zdobyte dzięki praktykom – nie tylko umiejętności zawodowe mechaników, hotelarzy, grafików, logistyków i żywieniowców, ale również wprawę w codziennym posługiwaniu się językiem angielskim czy zdolność adaptacji do odmiennych warunków kulturowych.

Jak mieliśmy się okazje dowiedzieć, wyprawa do Portugalii była szansą by zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Lizbona, Porto, Braga czy Ponte de Lima pozostaną na długo w naszych wspomnieniach, a przygotowane przez grafików z CKZiU film i prezentacja dokumentujące poszczególne wycieczki wywołały dziś łezkę rozrzewnienia u wielu byłych praktykantów.

Wszyscy oni zgodnie przyznają, że bez wahania ponownie wybraliby się do ojczyzny wielkich odkrywców.

Zaproszeni goście mogli też poznać najbardziej charakterystyczne smaki Portugalii dzięki rarytasom przygotowanym przez naszych uczniów.

Były to między innymi kotleciki z dorsza, małże, Caldo Verde, pikantna zupa z kiełbasą chorizo i słodkie Paste de Belem.

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy też bardzo dobrą wiadomość o przyznaniu nam środków na realizację kolejnego projektu- “Mobilność, kompetencje, doświadczenie czyli młodzi Europejczycy na współczesnym rynku pracy”.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 360 tysięcy złotych kolejni uczniowie Czerwonego zawiozą do Portugalii polską punktualność, sumienność i precyzję.

Posted in Aktualności, Projekty, Wydarzenia Szkolne and tagged , , .