W dniu 06 marca uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z wychowawcami i panią dyrektor udali się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy.

Celem tej pielgrzymki nie była jedynie modlitwa o pomyślnie zdane egzaminy dojrzałosci, ale także modlitwa o rozeznanie życiowego powołania. Punktem centralnym spotkania była Msza św. sprawowana w bazylice o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego katechety księdza Daniela Wiraszki. Po niej o godzinie 12.00 – Zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Bazylikę Wniebowzięcia NMP w Gidlach.
Warto zwrócić uwagę, że słowo dojrzałość dotyczy nie tylko egzaminów maturalnych, ale po prostu życia. Każdy powinien znaleźć pomysł na siebie. Jasna Góra jest idealnym miejscem, żeby zebrać dane do budowania tego projektu,