Lekcja z Hukiem

Dnia 26-09-2023 uczniowie klasy 4lżT w zawodzie technik logistyk z CKZiU Pionki pojechali na Strzelnicę Fundacja Wsparcia „Reduta” w Laskach.
Wyjazd ten był wycieczką programową z zakresu języka angielskiego zawodowego dla logistyków w ramach Innowacji magazynowo – transportowej: gospodarka materiałowa w magazynach wojskowych, dokumentacja i przechowywanie sprzętu wojskowego i zapasów; transport wojskowy: organizacja i dokumentacja, komunikacja wojskowa drogą radiową.
Po instruktarzu przeprowadzonym w języku polskim i angielskim oraz wykonaniu zadań teoretycznych w tym zakresie, uczniowie przeszli do nauki obsługi broni palnej bocznego zapłonu. Następnie każdy uczestnik wykonał po 20 strzałów z KBKS z odległości 50 m ćwicząc w praktyce ładowanie i rozładowywanie broni oraz celność.
Osiągnięte wyniki były miłym zaskoczeniem.