Święty Krzyż zdobyty!!

W dniach 1, 2 oraz 5 czerwca 2023 r.  81 uczniów z klas: 1lTp,  1tTp oraz 1mBp i 1 kśBp pod czujnym okiem opiekunów udały się w Góry Świętokrzyskie w ramach programu “Poznaj Polskę”  Całkowita wartość projektu wynosi 10137,00 zł zł. Wsparcie finansowe otrzymane z Ministerstwa Edukacji i Nauki wyniosło 8109,6 zł.
Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu
w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Poznanie staropolskiego stylu życia w bodzentyńskiej Zagrodzie Czernikiewiczów, wejście na Święty Krzyż, podziwianie malowniczego krajobrazu z gołoborza – to tylko kilka z licznych atrakcji, w których uczestniczyli uczniowie klas technikum i szkoły branżowej.
Również uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, jak wytapiano żelazo w starożytności w interaktywnym Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi.
Wycieczki ta przyniosły wiele korzyści.
Poza zdobyciem nowych wiadomości, klasy się bardziej się poznały i zintegrowały.

Program „Poznaj Polskę” jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.